Viharos vereség az Iharosban 2023 március 19Beszámoló 525

A Pest megyei I. osztály 20. fordulójában a Vác VLSE 4–2-re kikapott a Biatorbágy vendégeként.

PEST MEGYEI I. OSZTÁLY, 20. FORDULÓ

VIADUKT SE-BIATORBÁGY–VÁC VLSE 4–2 (2–1)
Biatorbágy, Iharos dűlői sporttelep, 100
néző. Vezette: Pálfi B. (Berki A., Krózser A.)
BIATORBÁGY: Lipők B. – Fehér-Kaplár, Kinyik, Olaj (Horváth Á., 58.), Miskei M. (Pál, a szünetben) – Tóth R., Orbán, Fröhlich, Varga-Sebestyén – Vajda D., Fodor D. (Lipők A., 90.). Vezetőedző: Vincze Gábor
VÁC: Fehér Á. – Tóth N., Tölgyes (Geschitz, 80.), Marosi, Szabó B. – Sós R., Nagy Z. – Vén B., Torda, Török N. (Rusvay B., 62.) – Kakuk. Vezetőedző: Kovács Péter
Gólszerző: Vajda D. (23.), Varga-Sebestyén (24.), Kinyik (52.), Fodor D. (79.), ill. Kakuk (29.), Vén B. (74.)

A javítás reményében lépett pályára felnőtt csapatunk szombaton délután Biatorbágyon. Már a 4. percben megszerezhettük volna a vezetést, Torda Patrik lövését a szél „megnyomta”, a kapus üggyel-bajjal tudta csak kiütni, a kipattanót Kakuk lőtte kapura, de Lipők kapus bravúrral szögletre mentett! A 16. percben Torda újabb gólt szerezhetett volna Kakuk passza után, de lövését Lipők fogta. Ahelyett, hogy vezetést szereztünk volna, két perc alatt két gólt kaptunk: először a 23. percben Vajda ért bele úgy egy lövésbe, hogy a sípcsontjáról a bal sarokba pattant a labda (1–0), majd Varga-Sebestyén lövése is kikötött a kapunkban (2–0). A 29. percben Kakuk Erik lépett ki egy indítással, erőszakosan lerázta védőjét, majd megvárta, míg a kapus eldől és a rövid sarokba lőtt (2–1)!

A szünet után sajnos hamar újabb gólt kaptunk, egy jobboldali szögletet Kinyik fejelt a hálóba (3–1): A 74. percben újfent zárkóztunk, Tóth Nándor jobboldali beadását Vén Botond szép mozdulattal, "dropliból" lőtte a bal sarokba (3–2)! Sajnos azonban nem sikerült egyenlítenünk, ehelyett a hazaiak a 79. percben lezárták a meccset, ekkor baloldali beadás után Fodor lőtt a jobb sarokba (4–2).

Folytatás és újabb javítási lehetőség szombaton 15 órától a Dunakeszi ellen, hazai pályán!

Kovács Péter vezetőedző értékelése:

Az első 20 perc után gólokkal kellett volna vezetnünk, ehelyett megint futhattunk az eredmény után. Már az ötödik partinkat játszottuk le vezér nélkül, így nagyon nehéz meccset, meccseket nyerni. A fiatalok becsülettel teszik a dolgukat a pályán, de a mérkőzések alakulását, tempóját nem biztos, hogy nekik kell irányítani. Lehet, hogy akkor tudunk a legtöbbet segíteni ezen a csapaton, ha Burzi Attilával együtt mi is pályára lépünk 40+-osan...